Where have all the good men gone? * Gdzie Ci mężczyźni

Photo by John Rochon, Flickr

Testosterone runs in male veins from a very early age. It is a ‘survival’ hormone, and that is the reason men love adventures. Feminine nature is considered as soft, mild, and gentle (click here to read more). Women are supposed to seduce the rebellious man because he doesn’t know any other world except the wild one. Ladies often get angry that men do not keep their promises but keeping vows when being crazy and rebellious by nature might be very challenging. Women should become a little bit more understanding.


There is this common belief that men value jobs over families and relationships, but there is a significant reason. Men take such responsibilities as becoming a partner or a father very seriously. All of the sudden they play a few roles at once: being a provider, producer, protector and problem-solver. 


For a man, respect plays the biggest role, and a woman can show her love by respecting the person. Likewise, for every woman love is crucial and a man shows his love by recognising the woman. If a man finds the right lady, he thrives on her. Such a woman builds around the relationship the perfect environment for her partner to help him grow.
However, current trends and culture are full of bastardised definitions of friendships between men and women, how we should interact with each other. Any relationship is sold by media and the society as sexual and abusive, which makes both parties a little bit aggressive and ‘bitchy’ towards each other. He thinks ‘I know You only want my money’ and she thinks ‘I know You only want to sleep with me'. (click here)

Photo by cerita pojok, Flickr


As I observe the changing world, most of the women refuse femininity because it is considered weak (click here). We try to dress like men, talk men and behave like men to maintain some devotion in our relationships. We get into relationships, but we don’t stay in those relationships (click here). Why? Because we, as women act like men, and a man does not want to be with another man (who looks like a woman because that is You). Then a typical guy in an average relationship with a tomboy meets this gorgeous lady at work, who always wears skirts and he stays up late in the office to talk with her. Such a woman knows how to feed male ego by the ways she looks, talks and moves. (click here)


So, do the men stay in relationships or do we have to go through seven relationships and three divorces (according to Hollywood, that is healthy and more than normal) to find the right man? A man stays with a woman if she can fulfil man’s expectations and needs before they were together. They fall in love, and then… he stops caring… Why? It is because women change; we start setting up very high expectations and comparing our relationships with our girlfriends. (click here) An unappreciated man (Your guy) will kill the devotion he has had for You. So, stop doing that! 

Photo by Carlos Rey Lara, Flickr


If going to a further relationship is not his idea, then forcing him to get You a ring will be a temporary solution. A man’s idea of becoming more serious about You comes from finding being with You a better state than without. (click here)


Women are being too open (and it’s not only about their legs), but we have forgotten the art of being mystique. That attracts attention and holds interest (click here). It keeps You in charge, so he must take the defensive position; it forces a man to show a woman that he is worth revealing all her secrets

.
Another great thing that is lost in today’s society is modesty (click here to read more). It works for women’s advantage and keep men at a distance. That’s the most elegant and classy way that empowers women and helps them avoiding embarrassment. It weakens man’s domination. (click here).

Where do You think all good men have gone?

Photo by Claudia, Flickr

Photo by Drew Foster, Flickr

Testosteron płynie w żyłach mężczyzn od bardzo wczesnego wieku. To hormon ‘przetrwania’ i jeden z czynników, który pcha każdego faceta w kierunku przygód. Kobieca natura jest uważana za delikatną i łagodną. Kobiety powinny uwodzić tych buntowniczych mężczyzn, ponieważ oni nie znają innego świata poza dzikimi przygodami (przynajmniej tak to malowano w przeszłości). Kobiety bardzo często denerwują się, że mężczyźni nie dotrzymują obietnic, ale bycie słownym i jednocześnie dzikim i zbuntowanym w swojej naturze może to zadanie utrudnić. Kobiety powinny stać odrobinę bardziej wyrozumiałe i chcieć poznać jak mężczyźni ‘działają’.

Bardzo często mówi, że mężczyźni kochają pracę ponad wszystko, ale jest powód, dla którego tak jest. Każdy facet bierze bardzo poważnie role i odpowiedzialności, jakie na niego spoadają jako partnera, czy ojca. Naraz okazuje się, że musi on zapewnić opiekę, bezpieczeństwo i umiejętnie rozwiązywać problemy i stawać czoło wyzwaniom.

Dla mężczyzny bardzo ważną sprawą jest szacunek i kobieta jest w stanie okazać mężczyźnie miłość szanując go. Działa to w drugą stronę także: dla kobiet ważne są relacje i miłość, a mężczyzna szanując kobietę, kocha ją. Jeśli mężczyzna znajdzie tę właściwą, polega na niej. Taka kobieta buduje w relacji właściwe środowisko, które pomaga w rozwoju jej partnera.

Photo by Thomas Poeter, Flickr

Niestety, obecne trendy I pop-kultura są pełne wypaczonych definicji na temat przyjaźni, czy relacji między kobietą a mężczyzną I to w jaki sposób odnoszą się do siebie. Każda relacja jest sprzedawana w mediach i społeczeństwie jako pełna seksu i wykorzystania, co sprawia, że obie strony związku stają się agresywne i jędzowate. On myśli ‘Jesteś ze mną tylko dla pieniędzy’, a ona ‘Jesteś dla mnie tylko dla seksu’. (kliknij)

Przyglądając się zmieniającemu się światu, zauważam, że kobiety odmawiają bycia kobiecymi, ponieważ są wtedy uważane za słabe (kliknij). Próbujemy ubierać się jak mężczyźni, mówić jak oni i zachowywać się w podobny sposób, mając cichą nadzieję, że to pomoże nam w zbudowaniu zaufania i oddania. Wpadamy w związki, ale w nich nie jesteśmy (kliknij)! Dlaczego? Kobiety zachowują się jak faceci, a żaden mężczyzna (nie mówimy o wyjątkach) nie chce być z innymi mężczyzną w związku, który tylko wygląda jak Ty. Idąc za tym scenariuszem, typowy facet jest z związku z chłopczycą, potem spotyka tę zachwycającą Panią w pracy, która zawsze ładnie wygląda i łagodnie oraz uwagą się do niego odnosi. On zaczyna zostawać gdzieś po pracy, by spędzić z nią trochę czasu. Resztę historyjki możesz sobie dopisać. Ta właśnie CZARUJĄCA PANI Z BIURA wie jak podkarmić męskie ego nie tylko swoim wyglądem, ale też sposobem bycia (nawet jeśli nie to jej zamiarem; kliknij)

Photo by Ralph, Flickr

Pytanie brzmi: Gdzie Ci prawdziwi mężczyźni, dżentelmeni? Czy musimy przejść przez siedem związków i trzy rozwody, żeby w końcu znaleźć tego właściwego (bo według Hollywood to zdrowe i normalne)? Mężczyzna jest oddany kobiecie, jeśli ta buduje obraz kobiety, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mężczyzny, zanim oboje są w związku. Potem oni się zakochują w sobie i… on zaczyna mieć wszystko gdzieś i nie stara się już tak bardzo (piszę o zdrowej relacji, a nie o desperatkach). Dlaczego? Ponieważ kobiety się zmieniają; zaczynamy stawiać niemożliwe do osiągnięcia wymagania, bo porównujemy nasze związki z naszymi koleżankami (kliknij). Niedoceniony mężczyzna zabije to oddanie, które miał w stosunku do Ciebie.

Jeśli przejście na kolejny poziom w związku nie jest jego pomysłem (kobiety są zazwyczaj gotowe, żeby posunąć się dalej) to nie ma najmniejszego sensu zmuszanie go do kupienia pierścionka (kliknij). Będzie to jedynie tymczasowe rozwiązanie. Męskie pojęcie o braniu Cię bardziej serio pochodzi z idei, że bycie z Tobą jest lepsze, niż bycie samemu

Photo by Leru, Flickr

Kobiety są zbyt otwarte (u niektórych zaczyna się to od nóg) i zapomniałyśmy o sztuce bycia tajemniczym i zdobywanymi. To przyciąga uwagę i podtrzymuje zainteresowanie (kliknij). Ty jesteś w kontroli, bo wiesz na ile dajesz siebie poznać, więc on musi przejść do opzycji defensywy; to zmusza mężczyznę do udowodnienia kobiecie, że on jest wart wydania mu wszystkich Twoich sekretów

Kolejną świetną sprawą, która została zagubiona w dzisiejszym społeczeństwie jest skromność (nie bycie podpieradłem popychadłem, czy wieszakiem; kliknij tutaj), która działa na korzyść kobiet. To jeden z najbardziej eleganckich sposobów na uniknięcie skrępowania i zażenowania (włączając w to kompromitację). Skromność osłabia męską dominację. (kliknij)

A gdzie Ty uważasz są Ci mężczyźni?

Photo by JP Bow, Flickr