No. 34: Dating Golden Rules * Nr 34: Złote zasady umawiania się

Photo by AllWonders Travel, Flickr

I know from Your messages how You have enjoyed the article 'Dating like a royalty' (click to read). I have decided to look for some more dating rules for classy women. I hope You will like it. Do not hesitate to share Your opinions.


1. Wait!

Until there is an engagement, a ring on your finger or a very serious conversation about where the two of are going (out of his initiative, naturally), keep Your options open and keep dating (not cheating or sleeping with everyone, but meeting up with people, and yes... with men also. You never know where You may need friends). Do not act like You are the wife until you are the wife (unless You like it). You are busy and have a life! The worst thing You can do is put Your life on hold, waiting for him to get his act together.

A classy woman never has the problem of the man in her life not asking her to marry him because she knows she is still on the market. Getting a ring from a man does not add her more value (because she knows her worth). It is simply about moving to the next level to discover new challenges that will make us grow in life.


2. Not too showy

According to the Victorian upbringing talking too much of yourself was considered bad. If one wants to know about You, one will make some effort to build a friendship. We are all checked on the Internet in any case, so there is no point of revealing everything at once.

Photo by kaleycuoco tposter, Flickr

3. Flirt, flirt, flirt

It is a great exercise to practice people's skills, and the time flies faster. It never hurts to have people on Your side (the waiter who  gets You Your drink before serving others, the bus driver who always brings You to work, the check-out assistant who sells You Your lunch), so be kind, kind and kind. :) It also gives everyone some extra energy and makes everyone feel good. No matter where You are, it makes life entertaining and amusing.


4. Aim high

I always think of a story of Kate & William. A lady who gets a well known/ sophisticated/ well mannered/.... man as a partner must have been doing something right. If You want to be with a man of a certain value, You must never sell Yourself short in the romance or friendship. You deserve the best.

Photo by Whybealone1, Flickr

5. Keep a clear head

You do not date one person for years (and years, and years), waiting for him to make up his mind. It is like taking a boat and sailing around without a destination (pointless and time consuming). Look at Your romantic situation realistically. With today loosened societal structure, You can tell in a few months (or even weeks), if someone is the right person for You.

Learn to listen and read what You hear. If a man is telling You something such: 'I want to settle down/ get married/ live together (someday), I just do not want to do it any sooner/ want to focus on my career/ want to move next year to another place/ am here for work ...', believe him. Then make a decision that is the best for You. This will save You a lot of heartache in the long run.

 

What are Your Golden Rules when dating men?

 

The article is inspired by a book 'What would Audrey do?' by Pamela Keogh

Photo by rastarr, Flickr

Wiem z wiadomości, jakie od Was otrzymałam, że podobał się Wam wpis pt. 'Randkowanie jak królowa' (czytaj dalej). Postanowiłam poszukać trochę więcej informacji o zasadach, jakimi kierują się kobiety z klasą podczas umawiania się z mężczyznami. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis Wam się spodoba. Nie wahajcie się zostawiać Waszych komentarzy i opinii.

1. Czekaj!

Dopóki nie było zaręczyn, nie masz pierścionka na palcu, albo nie mieliście poważnej rozmowy (z jego inicjatywy, bo kobiety są zazwyczaj gotowe na dalszy krok) na temat Was obojga i gdzie ten związek zmierza, bądź otwarta na opcje z zewnątrz i spotykaj się dalej z innymi (nie chodzi mi o zdradzanie, ani spanie z innymi, ale o zawieranie nowych przyjaźni, nawet z mężczyznami). Nie zachowuj się jak żona, dopóki nią nie jesteś. Jesteś zajęta też sobą i masz własne życie. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić to zawiesić swoje życie w próżni i czekać, aż on się w sobie zbierze.

Kobieta z klasą nie ma najmniejszego problemu z mężczyzną w swoim życiu, który nie pyta jej o rękę, ani nie chce iść dalej w związku. Taka kobieta wie, że dalej jest do wzięcia przez może innego (???). Nie chodzi tutaj ani o suknię, ani o pierścionek, ale o zwyczajny rozwój sytuacji. Przejście na kolejny etap razem, pomoże Wam odkryć wyzwania, które Was nauczą czegoś nowego.

Photo by CINVOX DMR, Flickr

2. Nie na pokaz

Zgodnie z wiktoriańskim wychowaniem, zbytnie mówienie o sobie i przechwalanie się było złą cechą. Jeśli ktokowiek jest szczerze zainteresowany Twoją osobą to wysili się i będzie starał się z Tobą zaprzyjaźnić. Nie zapominajmy, że wszyscy jesteśmy w Internecie i łatwo nas sprawdzić, więc nie ma najmniejszego sensu odkrywanie wszystkich kart.
 

3. Flirt, flirt, flirt

To idealne ćwiczenie Twoich intereackji interpersonalnych, a czas przy tym płynie szybciej. To nic nie boli mieć ludzi po swojej stronie (kelnera, który obsługuje Cię zawsze pierwszą, kierowcy, który zawsze czeka, aż wsiądziesz, albo sprzedawcy, u którego kupujesz lunch). Flirtowanie dodaje zawsze wszystkim dodatkowej energii i sprawia, że każdy czuje się dobrze. Bez względu na to, gdzie jesteś, życie wydaje się być zabawniejsze.

Photo by Sergio, Flickr

4. Mierz wysoko

Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się historia Kate i Williama. Każda kobieta, która ma za partnera mężczyznę, który odniósł sukces/ posiada nie skazitelne maniery/ jest pełen klasy/... musiała zrobić jakiś właściwy krok. Jeśli chcesz być z mężczyzną o jakiejś konkretnej wartości, musisz przestać tanio się sprzedawać, jeśli chodzi o związki i znajomości. Zasługujesz na najlepsze.
 

5. Miej głowę na karku

Nie umawiasz się z jednym mężczyzną przez lata (i lata, i lata), czekając, aż on się wreszcie zdecyduje na bycie z Tobą. To jak podróż statkiem, który płynie do nikąd. Musisz spojrzeć na swój związek z bardziej realistycznej strony. Nie żyjemy w tak surowym społeczeństwie, jeśli chodzi o zachowanie się w towarzystwie jak to było kiedyś. Po kilku miesiącach ( a czasem nawet tygodniach) znajomości możesz z łatwością swierdzić, czy dany mężczyzna jest tym właściwym.

Naucz się uważnie słychać i czytać między wierszami. Jeśli mężczyzna mówi coś w stylu 'Myślę, żeby się ustatkować/ ożenić/ mieć dzieci/ zamieszkać razem (któregoś dnia w odległej przyszłości), ale na pewno nie teraz, bo rozwijam karierę/ chcę się przprowadzić/ myślę o podróżowaniu/...' to wierz mu na słowo. Potem podejmij decyzję opartą o informacje, które już masz. To uchowa Cię od bólu głowy i złamanego serduszka.

 

Jakie są Wasze Złote Zasady podczas umawiania się z mężczyznami?

Photo by Tony Hammond, Flickr

Wpis jest zainspirowany książką 'What would Audrey do?' Pameli Keogh