Controversy: Bitchiness * Kontrowersje: Czarownica

Photo by ashley, Flickr

I have come across a research run by the University of Ottawa about an indirect aggression that women are getting engaged. The full article is available here (click!).

To be honest, it struck me that someone would even think about studying such a subject. The article popped up while I was checking my Facebook (a friend of mine has liked the article). How funny (shocking and sad at the same time) was that to read it? 

Are we feeling intimated by good-looking women? Why are we feeling so insecure when being surrounded by beautiful ladies? It turns out that we jump very quickly to conclusions without even knowing a person just because we think we may lose something (or someone) when befriending with the person. I think that that's the tragedy of this century: women compete with (all those cat fights) instead of empower each other.  

Photo by Marci, Flickr

Surprisingly, we want to be treated well without giving anything in return and behaving with class and elegance. We are told to act like men, so it will take us somewhere in life, but deep inside each and every one of us we suffer. Why? We long for being those light, tender and loving ladies. Unfortunately, media and the society have contorted the image of a woman.

A feminine lady is considered weak, worse than a "I-think-like-a-guy" woman and empty-minded nowadays. How sad is that? I find myself getting lost as well. I have been told by someone lately "Why are You being so cold, when You are not?". Do You know how much it hurts hearing such a sentence about Yourself? ( those words are spinning in my mind until now); we are someone we are not, because of bad experiences, fear of pain and some prejudices. Instead of getting better and growing in life, we are becoming bitter, rougher and... aggressive. 

Photo by JoséDay, Flickr


Being a 'bitch' ('a witch' or whatever, You are or want to be called) is never appealing, nor classy. We tend to mix up being a high-value woman with being bitchy, but they never go hand in hand.

Do You see the evolution of Bitchiness nowadays? Share Your Thoughts and opinions on that topic.

Photo by Ken B, Flickr

Natknęłam się na badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Ottawie na temat pośredniej agresji w jaką są zaangażowane kobiety!!! Pełny artykuł znajdziecie tutaj (kliknij).

Szczerze mówiąc, uderzył mnie sam fakt, że ktoś chciałby przeprowadzić badania w tej dziedzinie. W artykule pisze, że oficjalna nazwa tego zjawiska to pośrednia agresja wśród kobiet, a mówiąc bardziej 'ludzkim' językiem to jest to bycie jędzą. Artykuł pojawił się w moich powiadomieniach na Facebook'u (ktoś z moich znajomych polubił ten wpis). Czytanie całego artykuły było nie tylko zabawne, ale też szokujące i... smutne.

Czy jako kobiety czujemy się onieśmielone przez dobrze prezentujące się inne Panie? Skąd bierze się ten strach? Jakich strat boimy się ponieść (tracąc coś, albo kogoś) i dlatego nie przyjaźnimy się z takimi kobietami? Tak szybko przychodzi nam wysnumwanie pochopnych wniosków na podstawie oceniania kobiet po ich wyglądzie, a bez wymiany pojedynczego słowa. W mojej opinii to jest właśnie tragedia XXI wieku: walczymy z kobietami, zamiast się nawzajem wspierać.

Photo by Ebru Bürsin, Flickr

Z drugiej jednak strony, chcemy być traktowane jak księżniczki, ale bez okazywania jakichkolwiek ludzkich uczuć, zachowywania się 'fair' w stosunku do innych i bycia eleganckimi. Wmawia się nam, że musimy myśleć i zachowywać się jak mężczyźni i że to gdzieś nas w życiu zaprowadzi. Co za bzdura! W środku tak naprawdę cierpimy, bo chcemy być tymi dobrymi, czułymi, pełnymi miłości kobietami, ale nie możemy, ponieważ media i społeczeństwo wykreowało bardzo wypaczoną i zdeformowaną definicję współczesnej kobiety.

Kobiecość jest postrzegana jako bycie słabą, głupią i gorszą od "myślę-jak'facet" kobiety. Czy nie jest to smutne? Ja sama się na tym łapię i gubię się w tym wszystkim. Ktoś mi ostatnio powiedział "Dlaczego jesteś taka zimna, skoro tak naprawdę nie jest?". Wiecie jak to boli (do dziś mam to pytanie między uszami)?! Udajemy i zachowujemy się w sztuczny sposób z różnych powodów: złe doświadczenia, strach przed zranieniem, uprzedzenia, itp. Zamiast stawać się lepszymi i rozwijać w życiu, jesteśmy coraz bardziej zgorzkniałe, ostre i agresywne.

Photo by phoenix_x_, Flickr

Bycie jędzą (czarownicą, albo jakkowiek inaczej można nazwać agreswyną kobietę), nie jest wcale atrakcyjne, ani eleganckie.  Mamy tendencje do mylenia bycia kobietami o wysokich wartościach i standardach z byciem twardymi babami, ale te nigdy idą ręka w rękę.

A czy Ty widzisz ewolucję jędzowatości w obecnych czasach? Podziel się swoimi przemyśleniami w tym temacie.