No. 29: An independent woman * Nr 29: Kobieta niezależna

Photo by Catarina Carneiro de Sousa, Flickr

As I talk to my girlfriends it mostly turns out that they all want to rely (in terms of finances and housing) completely on men... It strikes me every single time when I hear it. Another weird trend that goes around is that being a damsel in distress attracts men. In my opinion, such a behaviour is neither elegant, nor classy, nor feminine but rather shallow.


 I strongly believe that a real man desires a woman who thinks for herself, is responsible for her own actions and manages her own life whether she's with a man or without. Being an independent and yet feminine lady will attract a new kind of men.

Photo by gothicfilms, Flickr

Independence is for most of the time mistaken with being masculine and women that desire to not to rely on men are often viewed as unfriendly, unfeminine and aggressive. Being independent, powerful and yet feminine lady means that You're not scared or shy of expressing yourself; your emotions, feelings, points of view and so on. I go crazy when I hear stories about my needy girlfriends who are clingy and how they are treated by their partners or while dating men (mostly with no respect).

True feminine independence has its roots in being warm, peaceful, kind, subtle and graceful. We, women, view being independent as being tough, blunt, ruthless and aggressive. THAT'S WRONG!!! Your true strength comes from knowing who You are, who You're not, being comfortable with Yourself.

Photo by Nikolaos Bogioglou, Flickr

Society constantly sends a wrong message to the women that if You want to be successful in life You mustn't be feminine because it's not professional. And it hurts us, our families and friends. You never have to choose between being independent and feminine!

Photo by The Pixeleye Dirk Behlau, Flickr

Coraz częściej zdarza mi się słyszeć w rozmowach z koleżankami (wychodzi to ostatnio bardzo często), że te bardzo żałują, że nie żyją 200 lat wcześniej, kiedy kobiety nie musiały martwić się praktycznie o nic. Jedyne, co musiałyby robić to edukować się w dziedzinie sztuki, dużo czytać i pięknie wyglądać. Za każdym razem, kiedy to słyszę to jest to jak kubeł zimnej wody na moją głowę. Większość z nas pewnie (nawet ja sama) nie zdaje sobie do końca sprawy, jak wyglądało życie kobiet w XVIII i XIX wieku. Innym dziwnm trendem, jaki zaczął się pojawiać jest bycie panną w opałach, ponieważ to przyciąga mężczyzn... Osobiście uważam, że takie zachowanie nie jest eleganckie, kobiece i z klasą, a raczej płytkie (i to bardzo).

Jestem święcie przkonana, że prawdziwy mężczyzna pragnie kobiety, które myśli za siebie, jest za siebie odpowiedzialna i potrafi radzić sobie w życiu, czy jest w związku, czy też nie. Bycie niezależną, a przy tym kobiecą przyciągnie do Ciebie nowy rodzaj mężczyzn.

Photo by Esther Baxter, Flickr

Prawdziwi mężczyźni pragną odrobiny pikanterii i przygody w tym nudnym świecie. Idealną partnerką do takich przygód życia będzie kobieta, która potrafi żyć swoim życiem, nie jest nudna i jednowymiarowa.

Niestety społeczeństwo wypaczyło definicję niezależności, która często ma się odnieść do męskości, a niezależna kobieta jest niekobieca, niesympatyczna i agresywna.

Bycie niezależną oznacza śmiałe wyrażanie samej siebie, swoich emocji, uczuć i opinii. Krew mnie zalewa, kiedy słucham historii o własnych koleżankach, które są jak przylepy do swoich partnerów i nie potrafią normalnie bez nich funkcjonować.

Photo by Pedro Leite, Flickr

Photo by Pedro Leite, Flickr

Jest możliwe bycie ponętną i atrakcyjną, a przy tym niezależną, silną i pełną sukcesów kobietą. Musimy przestać karmić się obrazkami na Facebook'u, zgłębiać swoją wiedzą życiową na Pudelku i karmić swój umysł Hollywoodem. Źródło kobiecej niezaleźności leży w kobiecym charakterze i jej naturze: bycie życzliwą, subtelną, ciepła, opanowaną i pełną uroku. My same często postrzegamy niezależność jako bezcermenionalność, agresję  i bezwzględność. Twoja siła leży w Twojej wiedzy o samej sobie, czyli kim jesteś, KIM NIE JESTEŚ, w poczuciu komfortu z samą sobą.


Społeczeństwo wysyła nieprawdziwą informację o tym, aby być kobietą pełna sukcesów nie możesz być przy tym kobieca, ponieważ jest to nieprofesjonalne. Takie podejście rani nas same, nasze rodziny i przyjaciół. Wierzymy tym przesłankom i stajemy sie jędzowate, wredne, złośliwe i chamskie.Nigdy nie musisz wybierać między byciem niezależną, a kobiecą. NIGDY!