No. 2: Would You be mine? * Nr 2: Czy będziesz mój?

I believe that in life You get what You are. Classy and elegant people are able to manage classy and elegant relationships between each other. I would love share with You a few (of my) ideas for having a happy relationship. If there is something that You would like to add, I will be more than glad to read about that. Simply, leave a comment here or on our page on Facebook.

* Always concentrate on the positive.
It is so easy to complain and point out flaws of other people. There is a simple rule in life: You find what You look for. Cherish good memories and support strengths of Your partner instead focusing on negative parts and weaknesses.

* Do not let other people determine how You are going to act and who You are going to be.
Just because something worked for someone else it does not mean it must apply to You. Most of the people just cannot stand happiness of others and try to punish everyone for their own misery by spreading negative words and gossips, discouraging, giving bad pieces of advice.

* Do not get annoyed by the little things in life
We too often focus on trivial situations that have no major impact on our lives and we cherish those negative vibes. Focus on what is really important in life.

* Always give 110% and do not expect it in return.
My mum used to say:

Do anything that is required in order to accomplish something, so You will not say later on ‘I have not done everything to make it happen'


* Respect
Never ever say anything negative about Your partner.


* Do not discuss important issues late at night or via texting
Never vent Your anger on someone. Things usually look different the next day, when all negative emotions are gone. It is better to say nothing, than saying too much (and regretting afterwards).

Photo by Dennis Skley, Flickr

* Happy home
Create a positive environment in Your house not only by keeping everything in order but also having the right mindset. Such surrounding will draw people closer to You and encourage them to develop themselves.


* Nurture the relationship
In order to keep that sparkle between the two of You, do not forget about those little things that always make both of You happy. Try to remember Your first dates and why You have fallen in love with each other.


* No room for quitting
This is not an option. Do Your very best to make it work. It is easy to stay together when everything goes well and so easy to leave when things do not go the way we want to. Open Your mind and try to see the situation from different angles

Photo By Carol Myers, Flickr


* Love with Your whole heart, mind and strength.

Wierzę, że w życiu otrzymujemy to, jacy sami jesteśmy. Ludzie pełni elegancji i klasy mają też takie związki i życie. Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma (moimi) ideami na szczęśliwy związek. Jeśli jest coś, co chciałabyś do tej listy dodać to zachęcam do zostawiania komentarzy na blogu i na Facebook’u.


* Zawsze skupiaj się na tym, co jest pozytywne
Tak łatwo narzekać i wytykać innym ich wady. Jedną z prostych zasad życia jest to:
Zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Szukanie dziury w całym z pewnością nie pomoże w budowaniu zdrowej relacji. Pielęgnuj miłe wspomnienia i wspieraj silne strony Twojego partnera, zamiast skupiać się na negatywach i słabościach

* Nie pozwól, by inni mówili Ci co masz robić i kim masz być
Tylko dlatego, że jakieś konkretne zachowanie innej pary działało dla nich to wcale nie znaczy, że będzie też to działać dla Was. Większość ludzi nie potrafi znieść szczęścia innych i karzą za swoją niedolę każdego, kogo napotkają poprzez zniechęcania, udzielanie złych porad, czy rozpuszczanie negatywnych słów i plotek

Photo by ellsworth.richter, Flickr

*Nie przejmuj się błahostkami życia
Zbyt często skupiamy się na nieistotnych sytuacjach życia codziennego, które nie mają żadnego znacznego wpływu na nas i pielęgnujemy te negatywne wibracje. Skup się na tym, co naprawdę liczy się w życiu.


* Zawsze dawaj z siebie 110% i nie oczekuj ich w zamian
Moja mama zawsze mi powtarzała:

Zrób wszystko, co możliwe, by coś osiągnąć, żebyś nie mogła sobie później niczego zarzucić.


* Szacunek
Nigdy, ale to przenigdy nie mów złych rzeczy o swoim partnerze.

* Nie prowadź poważnych dyskusji późno wieczorem albo przez sms-y
Nigdy nie wyładowuj na innych swojego gniewu. Sprawy zazwyczaj wyglądają inaczej na drugi dzień, kiedy już się z nimi prześpimy, a pierwsza fala negatywnych uczuć odeszła. Lepiej najpierw ugryźć się w język, niż powiedzieć za dużo (i później żałować).


* Szczęśliwy dom
Stwórz w swoim domu pozytywne środowisko nie tylko poprzez utrzymywanie porządku, ale też przez pozytywne podejście do życia. Takie otoczenia zachęca do spędzania czasu z Tobą i do rozwijania siebie

Photo by kmichiels, Flickr

* Pielęgnuj Wasz związek
Łatwo popaść w rutynę, która może prowadzić do zgorzknienia i nudy. Aby utrzymać między Wami tę iskierkę, nie możesz zapomnieć o tym, co sprawia, że oboje z Was są szczęśliwymi. Pamiętaj Wasze pierwsze randki i dlaczego i jak się w sobie zakochaliście.


* Nie poddawaj się
Nie ma takiej opcji. Daj z siebie to, co najlepsze, by Wasz związek działał. Bycie z drugim człowiekiem nie jest łatwe, ale nie jest niemożliwe. Nie jest trudne bycie razem, kiedy wszystko jest różowe i łato odejść, kiedy rzeczy nie idą po naszej myśli. Otwórz swój umysł, chciej zrozumieć i staraj się spoglądać na sytuacje życia z różnych perspektyw.


* Kochaj z całego swojego serca, duszy i umysłu.