No. 57: An independent woman (III)

The part I is available here (click), and the part II here (click).

A high-value man will look for a lady that has it all. 
You can be a very graceful and feminine woman but without independence, intelligence and accomplishment he will never fall for You. Look at that situation from a male point of view: there's a guy that looks attractive, has a great personality and manners and yet lacks ambitions, can't have a conversation about serious matters and issues, his finances aren't stable. Would You commit Yourself to such a person knowing that there's a man that has it all, good look, dreams, goals, a high character and so on?

Men have little respect for ladies that constantly need help and can't function without them on a daily basis. We must forget all the fairy-tales that say that one day a prince will come and take us to his castle where we'll be doing nothing. Life is about progress and growth. We must work on ourselves to move further in life.

Neither man nor women want to feel like they are the only reason to somebody's happiness in life.

 

Instagram

Część pierwsza jest dostępna tutaj (kliknij), a druga tutaj (kliknij).

Wyobraź sobie, że mężczyzna ma wybrać spośród dwóch kobiet. Jedna z nich jest bardzo kobieca, pełna uroku i powabu, ale nie ma nic głębszego do powiedzenia, chce non-stop przy nim być i nie wymaga zbyt wiele od życia. Druga zaś jest dobrze wyglądającą kobietką, która wie, czego chce od życia, ma plany, ambicje i marzenia, i nic nie jest w stanie jej zatrzymać przed ich realizacją. 


Rzeczywistość jest taka, że pewni siebie mężczyźni chcą i bardzo szanują niezależne i silne kobiety z kilku powodów:


* wiedzą, że nie są jednym żródłem szczęścia i satysfakcji w życiu partnerki, więc muszą ciągle zdobywać jej uwagę i zainteresowanie


mężczyźni to urodzeni zdobywcy, więc po, co mu kobieta, która daje się złapać, kiedy się ją goni?


* mogą na niej polegać, ponieważ taka kobieta zna swoją siłę i tożsamość


* mężczyźni lubią się chwalić, a kobieta, która osiaga własne sukcesy jest powodem do dumy. Partnerka, która całe swoje życie opiera na mężczyźnie nic w życiu nie osiąga.

Silne kobiety są dla prawdziwych mężczyzn atrakcyjne, ponieważ w momencie, kiedy on będzie w słabszym punkcie życia ona będzie w stanie przejąć tymczasowo kontrolę i nie spanikuje. Mężczyźni myślą bardzo prosto: jeśli kobieta ciągle potrzebuje mężczyzny i nie może bez niego żyć to jak on może jej ufać, kiedy nie będzie go w domu, a coś przytrafi się dzieciom, kiedy przyjadą problemy finansowe, kiedy mieszkanie będzie wymagało natychmiastowego remontu, itp.


Silna kobieta jest w stanie wszystko zrobić sama, ale w momencie, gdy mężczyzna jest obok niej, oddaje jemu ster. Zamiast wiecznie domagać się pomocy musimy nauczyć się pomagać same sobie, prosić o pomoc, kiedy wyczerpałyśmy wszystkie możliwe sposoby i umieć przyjmować z gracją oferowaną pomoc. Niektóre kobiety traktują mężczyzn oferujących pomoc jak intruzów, którzy chcą odebrać im wolność. Nic bardziej mylnego!!

Silne kobiety i silni mężczyźni są do siebie podobni, ale jednocześnie bardzo się od siebie różnią, dlatego potrzebują siebie nawzajem, by wyzwolić te 100% potencjału.

 

Instagram