No. 56: Ways to become truly classy and elegant without breaking the bank (I)

Class, elegance, beauty, charm and chic are traits that have nothing to do with the amount of money You have on Your account. That means that any woman under the sun can become classy and elegant (that's great, isn't it?). It all has its source in our character and the way we approach life and treat others. Your reactions, gestures, the ability to accept and pay compliments, assertiveness and the way You look at life can say more about Yourself than Your words. There are plenty of those bitchy, arrogant, rough and cheap women, who are not ladies. There are also, of course, those who are worth following: kind, helpful, respecting others. Such women (the last group) are very few, but they have decided to be charming, elegant and classy at all times. They aren't necessarily wealthy or rich.
 

How to become more elegant and classy without spending any fortune?

1. Smile

When You smile, You create a friendly and positive vibe around Yourself. People feel at ease, and You feel good about Yourself.
 

2. Accepting compliments

Too often we deny good words spoken about us "Oh, that's nothing', 'You're exaggerating', 'Forget about', 'You don't mean it', etc. We ignore good intentions of people around us, who want to praise our beauty, skills, talents and accomplishments. We don't appreciate ourselves and don't let others do that also. Our daily hard work means nothing for us, and that's the easiest way to become bitter and rough in life. Oscar's and Emmy's Awards winners are excellent examples on how humbly and yet gracefully accept the praise of their hard work. Next time when someone is paying You a compliment, just say thank You, smile and feel good about Yourself.

3. Like the fishwife

It is a type of a woman who yells, screams and conducts everything and everyone until she gets it all under her control. Such behaviour is neither appealing nor attractive. Try managing Your anger, rage, fury and replace them with mildness, kindness and grace. The tone of Your voice is the first tool that triggers people's certain behaviours and their attitude towards You.
 

4. Like a star (click here to read more)

Master the art of talking on the phone. Be aware of rules on how to start and hang up a call. People can feel Your mood in the tone of Your voice. If You don't feel like talking, don't pick up the phone or say, "It's not the right moment to talk. I'll call You back later'. It's better to reschedule any conversation rather than take out on someone and say something You may regret afterwards. 

5. Swearing

A classy woman can express her anger or dissatisfaction using more sophisticated vocabulary. You don't have lower Yourself by using words that are typical for troubled teenagers. Control Your anger and Your tongue. Swearing isn't appropriate. 
 

6. Handle Your drinks

A classy woman knows her limits when it comes to alcohol. Celebrating with friends and family while sipping some buzzing drinks isn't a sin. Getting wasted, dancing on a table, forgetting what has been going on is pathetic and makes You 'a hero' people will talk about later on. Risking Your reputation isn't worth it. If You feel like You have had enough, You can always ask for some water or go outside to get some fresh air.

Instagram

Klasa, szyk i powab nie zależą od tego, jak jesteś ubrana i jaki jest stan Twojego konta. Wdzięk, elegancja i osobisty czar są tym, co pochodzi z naszego wnętrza. To Twoje działania, reakcje, gestykulacja, zdolność do przyjmowania komplementów, umiejętność odmawiania i ogólnie to, jak postrzegasz siebie i swoje życie. Jest wiele kobiet, które są aroganckie, bezczelne, ostre i jawnie wulgarne, co jest stanowczo niegodne żadnej damy. Są oczywiście także kobiety, które są uprzejme, życzliwe, pomocne, pełne szacunku dla innych, mające przyjemną mimikę twarzy i wiedzą, jak przyjmować komplementy. To wąskie grono i rzadki rodzaj kobiet zwyczajnie podjęło decyzję, by być eleganckimi i pełnymi wdzięku damami, bez wypchanego portfela.


Jak być bardziej elegancką i mieć więcej klasy bez wypchanego portfela?

1. Uśmiech

Jak już pisałam we wcześniejszych postach, uśmiech stwarza wokół Ciebie przyjazne środowisko i sprawia, że Twoje ogólne samopoczucie jest na dobrym poziomie, mimo tego, co życie rzuca Ci pod nogi.
 

2. Ucz się przyjmować komplementy

Zbyt wiele kobiet lekceważy dobre intencje osoby komplementującej ich osiągnięcia, pracę, styl ubierania się, urodę, wnętrze domu i ta lista nie ma końca. Za często mówimy znajomym "Ach, to nic takiego", "Przesadzasz".
Taką często przyjmujemy postawę względem naszej ciężkiej pracy każdego dnia. Przypatrz się gwiazdom Hollywood podczas uroczystości wręczania Oscarów, czy nagród Emmy, które są nominowane za swoje oddanie, poświęcenie i osiągnięcia. Tak samo i Ty powinnaś zwyczajnie uśmiechnąć się, uprzejmie podziękować i czuć się dobrze we własnej skórze.

3. Nikt nie lubi przekupki

Przekupka to kobieta, która wiecznie wrzeszczy i krzyczy na wszystkich dookoła, wygłasza tyradę do momentu, kiedy wszystko i wszyscy są ustawieni do pionu i przyprowadzeni do porządku, co jest bardzo odpychające i nieatrakcyjne. Staraj się stopniowo zastępować gniew, wrzask, krzyk, wściekłość i furię, łagodnością i wdziękiem. Ze spokojem i uprzejmym tonem zwracaj się do swoich dzieci, partnera, przyjaciół, jeśli chcesz by coś zrobiono. Nie chodzi mi o to, że masz udawać kogoś, kim nie jesteś, ale chcę żebyś poszła w kierunku, gdzie dosłownie tryskasz klasą i uznaniem dla innych.

 

4. Wyobraź sobie, że rozmawiasz z gwiazdą (czytaj dalej tutaj, klik)

Sztuką jest umiejętność rozmawiania przez telefon. Bądź uprzejma i zwyczajnie przywitaj się na samym początku i przedstaw się (jeśli to konieczne), by osoba po drugiej stronie słuchawki wiedziała z kim ma przyjemność. Uważam, że nikt nie lubi słyszeć suchego "Halo?" z nutką rozdrażnienia i niecierpliwości, albo "Co chcesz? Dzwonisz o złej porze." Jest to naprawdę zła pora, to nie odbieraj. Pozwól nagrać się dzwoniącemu na pocztę i oddzwonisz, kiedy będziesz miała odpowiedni czas i nastrój. Możesz narazić się na powiedzenie czegoś, czego w normalnej sytuacji byś nie powiedziała i czego możesz później żałować.

5. Przekleństwa to jawne faux pas

Kobieta z klasą nie przeklina i nie wyraża w sposób charakterystyczny dla pijanego marynarza. To po prostu nie działa. Prawdziwa dama używa dość bogatego słownictwa. Nie ma znaczenia jak zła, czy spanikowana jesteś, trzymaj nerwy i język na wodzy. To nie wypada damie.
 

6. Nie upijaj się

Świętowanie w gronie znajomych, przyjaciół, czy rodziny z kilkoma kieliszkami wina nie jest grzechem, dopóki sobie z tym radzisz. Upijanie się na imprezach, tańczenie na stole i podśpiewywanie sobie (bo jesteś już w siódmym niebie po kolejnej rundzie drinków) jest po prostu tandetne. Nie będziesz chciała wiedzieć, co ludzie będą mówić o tobie, czy wspominać, jak będzie już po. To jest nie warte świeczki. Kobiety z wdziękiem znają swój limit,  ale kiedy czują, że podchodzą do granicy wybierają kieliszek/ szklankę z wodą mineralną (gazowaną dla zmyłki), by zmieszać się z tłumem, nie powodując przy tym żadnych przykrych incydentów.

Instagram