Round-up: getting fit * Przegląd: w formie

The spring has come. The weather in Amsterdam in a little bit tricky though. I'm not getting discouraged anyway. I would like to share with You some of the items and things that have been spinning around in my mind or that I have done.

A classy and elegant woman takes care not only about her make-up and hairstyles but also about her health and figure.

The mood board below is a sneak preview of  what has been going on.

 

 No. 1 - In love with health (click here); that's a great blog run by a Dutch lady, Lisa van Cuijk. You'll find there plenty of great recipes and tips on becoming a health lover. The blog is written both in Dutch and English

No. 2 - Clipper Teas (click here); the entire selection reminds me of my time when I lived in London. The tea is very tasteful and varies in flavours. I'm sure You'll find something for Yourself.

No. 3 Puma has launched a new line of running shoes. A promotional video is available below. I couldn't get those though (I bought Nike in the end). If You want to get fit by simply running, finding good running shoes is crucial.

 

No. 4 After finishing my Dutch classes, I'm fully back into my diet, clean eating . I couldn't follow up because preparing my meals take some time which I didn't have in March. I'm happy to refresh my cooking book and share very soon some new recipes.

No. 5 I'm getting encouraged by a few friends who have joined We Run Ams(terdam) Nike Running Club to start running again. My first run wasn't that bad (I expected being half dead in the end). I believe that my daily workout has kept me fit enough to handle such a challenge.

No. 6 Eggplants - I have re-discovered the flavour of that vegetable once again. I mostly bake it a little bit, add some more vegetables and simply eat it up. It keeps me full for longer and is very tasty. The vegetable mix recipe is available here (click!)

.

No. 7 Biolicious IJburg - an organic food store with fresh products. I'm totally in love with that place. And the bread is palatable!!!   

No. 8Detox Tea by Zonnatura - one more new arrival in the allergen - free department. I wanted to get something like that for a long time. Here we go. 

 

Wiosna już przyszła, ale mimo to pogoda w Amsterdamie jest dość podstępna (w marcu jak w garcu). Nie daję się jednak zniechęcić. W dzisiejszym wpisie trochę o rzeczach, które zrobiłam, albo o których ostatnio myślałam.

Kobieta, która poszukuje w życiu elegancji i klasy wie, że ważny jest nie tylko makijaż i fryzura, ale też pielęgnacja ciała, zdrowie i figura.

Zamieszczona poniżej tablica to taki przedsmak tego, co ostatnio się działo.

 

Nr 1 - In love with health ('zakochana w zdrowiu', kliknij); blog o zdrowiu prowadzony przez uroczą Holenderkę, Lisę van Cuijk. Na jej stronie znajdziesz całe mnóstwo zdrowych przepisów i porad o tym, jak stać się miłośniczką zdrowia. Blog pisany jest w języku holenderskim i angielskim 

Nr 2 - Herbatki Clipper (kilknij); cała seria smaków tych herbat przypomina mi czasy, kiedy jeszcze mieszkałam w Londynie. Szczęściara ze mnie, że mogę je znaleźć tutaj, w Amsterdamie. Herbata jest bardzo pyszna i do wyboru są różne smaki, więc jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie

Nr 3 - Puma właśnie wypuściła nowe buty do biegania, Puma Ignite. Miałam je kupić, ale wszystkie sklepy były już wczoraj zamknietę. Skończyło się na tym, że kupiłam Nike. Jeśli chcesz być w formie i zamierzasz biegać to naprawdę wysoce rekomenduję wycieczkę do dobrego sklepu z obuwiem sportowym, gdzie pracownicy będą w stanie Ci doradzić i odpowiedzieć na Twoje pytania. Poniżej filmik promocyjny. W angielskiej wersji wpisu (powyżej) opublikowałam recenzję i opinię na temat tej fioletowo - różowej pary. Zachęcam do oglądania.

Nr 4 - Po skończeniu moich zajeć w szkole językowej, wracam w pełni do mojej diety, Clean Eating (Czyste jedzenie, kliknij). Z powodu ciagłego braku czasu w marcu nie mogłam w pełni wprowadzać zasad diety, a przygotowanie posiłków jednak wymaga kilku chwil. Mimo to cieszę się, że będę mogła odświeżyć swoja książkę kucharską i wkrótce podzielić się z Wami nowymi przepisami

Nr 5 - Kilku znajomych, którzy dołączyli do klubu Nike We Run Ams(terdam) zachęciło mnie do biegania (znowu). Mój pierwszy bieg po tak długiej przerwie nie był taki zły. Naprawdę liczyłam na to, że będę półżywa po wszystkim. Moje codzienne ćwiczenia z pewnością odegrały tutaj swoją rolę, ponieważ staram się utrzymywać swoje ciało w formie, więc dałam radę.

Nr 6 - Bakłażan; na nowo odkryłam smak tego warzywa. Zazwyczaj przypiekam go odrobinę (wcześniej pokrojonego w krążki), mieszam z innymi warzywami (dodaję do sałatki, albo wrzucam na patelnię i dodaję jeszcze paprykę i szparagi) i po prostu zjadam. Taka warzywna mieszanka sprawia, że czuję się dłużej syta i jest bardzo smaczna. Przepis jest dostępny tutaj

.
Nr 7 - Biolicious IJburg - sklep z organiczną i świeżą żywnością. Zakochałam się w tym miejscu, a chlebek jest po prostu przepyszny (i pieczony na miejscu). 

Nr 8 Herbtaka Detox Zonnatura - nowość w sekcji z żywnością dla alergików. Od dawna szukałam takiej ziołowej mieszanki. Oto ona!!