Acts of kindness * Życzliwość

As I observe people around me and myself I notice that we tend to forget about others and focus more on things: making more money, buying a bigger house, getting more clothes and so on. Our minds are so busy with bills, schools, jobs, meetings that we forget that those who are around us also have feelings and need some time and attention. That is how we build up trust by spending some time and doing things together. What I have learnt within last few months is to never ever make things more important than the people. If we want people to respect us, stand up for us when in need and trust us, we must learn how to prioritize our schedules.

I have been thinking recently of small acts of kindness that ladies could use to show how much they care about their men. Below there are examples that have come to my mind.

* Send him a message "I love You"

* Never interrupt when he talks about things that matter to him. Try to understand his point of view, do not judge, and listen genuinely.

* If he does sport, go and watch the game

* Bake for him

* Get close with his parents. There is nothing better than a daughter-in-law who makes her parents-in-law happy, proud and at ease.

* Just let him have some sleep

* Support charities and/ or organizations that are important to him

* Learn (from his mother) how to prepare his favourite dish

* Give him a massage

* If You are with a foreigner, learn at least the basics of his family's native language. In my opinion, You can't show more respect than that.

* Try to get a book (or whatever he's been looking for) that he wanted to read and make it a surprise.

* Just let him watch the game or encourage to go out and have a night with guys (or invite them to come over and prepare some food for them). There is nothing more horrible than a nagging woman.

* If he had a rough day, try to think of some ways to make him relaxed: a nice dinner, a bubble bath, calming music, scented candles.

* Regarding sports: if Your man does some sports regularly, learn enough to become his company from time to time.

* Get tickets to a show or to a game that he could really enjoy

* There's nothing cuter than handmade presents. You could think of knitting a scarf in colours that matter to him, sewing a pillow with monograms (I love monograms), reconstructing a piece of furniture that he may use

* Spritz Your perfume (not too much) on his pillow, handkerchief or leave a scent and a hand written letter.

* Leave a few little notes around the house and write down why You appreciate/love him.

* Try to be helpful in some ways: taking care of his beloved ones might be great support: visiting his parents, picking up his sibling's children, having a lunch with his sister, attending his brother's presentations and so on.

The more You think about it, the longer that list becomes. I would love hear from You about Your ideas. You can leave Your comments on the blog or on Facebook

.   

Kiedy tak obserwuję ludzi i siebie dookoła, dochodzę do wniosku, że mamy tendencje do zapominania o innych, a skupiania się bardziej na rzeczach: zarabianie pieniędzy, kupownaie większego domu, powiększanie swojej szafy, szukania drugiego samochodu, itp. Nasze życie kręci się wokół szkoły, pracy, rachunków, spotkań tak bardzo, że nie pamiętamy o tym, że druga osoba obok nas też ma uczucia, potrzebuje odrobiny uwagi i czasu. Tak budujemy zaufanie poprzez wspólnie spędzone chwile i wspólne doświadczenia. To czego nauczyłam się, w szczególności w ciagu ostatnich kilku miesięcy to, żeby nigdy, ale to nigdy nie czynić rzeczy ważniejszych od ludzi. Jeśli oczekujemy szacunku, chcemy, żeby inni stawali za nami murem, kiedy trzeba i ufali nam to musimy nauczyć się układać nasz codzienny kalnedarz pod względem ważności.

Zastanawiała się ostatnio nad małymi aktami życzliwości, które kobiety mogłyby użyć, by pokazać swoim mężczyznom, jak bardzo im na nich zależy. Poniżej znajdziecie przykłady, które wpadły mi do głowy.

* Wyślij mu wiadomość "Kocham Cię"

* Nie przerywaj i nie wchodź w słowo, kiedy on mówi o rzeczach, które sa dla niego ważne. Próbuj zrozumieć jego punkt widzenia, nie osądzaj i słuchaj uważnie.

* Jeśli chodzi na treningi, albo gra w jakiejś drużnie to wybierz się od czasu do czasu, żeby pokibicować.

* Upiecz coś dla niego.

* Miej bliski kontakt z jego rodzicami. Nie ma nic wspanialszego od synowej, która sprawia, że teściowie są szczęśliwi, dumni i spokojni.

* Daj mu pospać.

* Wspieraj ogranizacje i fundacje, które mają dla niego duże znaczenie.

* Naucz się (od jego mamy) jak przygotować jego ulubione danie.

* Zaoferuj mu masaż

* Jeśli jesteś z związku z obcokrajowcem to naucz się ojczystego języka, jakim posługuje się jego rodzina. Okażesz tym ogrom szacunku.

* Spróbuj dostać książkę (albo czegokolwiek ostatnio szukał), którą chciał przeczytać i zaskocz go.

* Daj mu w spokoju obejrzeć mecz, albo nawet zachęć do wyjścia z kolegami (albo zaproś ich do siebie i ugotuj dla nich). Nie ma nic okropniejszego od zrzędliwej kobiety.

* Jeśli miał ciężki dzień w pracy to pomyśl o sposobach na zrelaksowanie: smaczna kolacja, gorąca kąpiel, uspokojająca muzyka, pachnące świece

* Sport: jeżeli Twój mężczyzna uprawia sporty regularnie to naucz się ich na tyle, by od czasu do czasu mu towarzyszyć podczas ich uprawiania.

* Kup bilety na koncert, albo mecz, który naprawdę sprawiłby mu radość

* Nie ma chyba nic słodszego od ręcznie robionych prezentów. Może zrobisz na drutach szalik w kolorach, które coś dla niego znaczą, albo wyszyjesz poduszkę z monogramami (uwielbiam monogramy), albo odnowisz jakiś mebelek, z którego on mógłby później korzystać.

* Spryskaj (ale nie za bardzo) swoimi perfumami jego poduszkę, materiałową chusteczkę, albo wyślij ręczniej napisany list nasączony Twoim zapachem.

* Zostaw notki w całym domu z krótkimi zdaniami, za co go doceniasz, albo dlaczego go kochasz.

* Staraj się być pomocna. Pokażesz swoje wsparcie troszcząc się o osoby, które są jemu bliskie, np. odwiedzenie rodziców, lunch z jego siostrą, pójście na prezentacje jego brata, albo odebranie dzieci jego rodzeństwa.

Im bardziej zastanawiam się nad tą listą, tym dłuższa się ona staje. Z chęcią przeczytam o Waszych pomysłach. Zachęcam do zostawienia Waszych komentarzy na blogu, albo na Facebook'u.