Round - up: organic * Przegląd: organicznie

Photo by Mahdi Ebrahimi, Flickr

Those who have read previous posts knew that I was very sick in December. I think just because I have become more aware of my health, I have started studying the area of natural and organic products. I came to my attention (it's not that I didn't know about it before) that words like 'healthy', 'organic', 'natural' apply not only to eating. There're plenty of companies that produce items such as clothing ,services, homeware, cosmetics from sustainable resources. 

I'm a great keen on supporting local markets and individual brands. While looking for something organic and local I came across a group on Facebook called Amsterdam Small Business Network (ASBN). On the website, there are lists of local enterprises around Amsterdam. I checked those that were interesting to me and was shocked how much those little businesses focus on fighting against mass productions, pay attention to quality and service. As You could see the fan page on Facebook

I posted a photo of cosmetics I have got lately: Simply Skin . This little 'beauty factory' produces handmade cosmetics that I'm already in love witha review is available here, click). 

Photo by Mahdi Ebrahimi, Flickr

I'm looking forward to starting a collaboration with some of the local businesses. My dream is to provide all of You with products, services and places that are worth their price. Most of them don't advertise like big companies so it may be hard to find them, but I'm willing to do so.

Just because something has a word "organic" on a label it doesn't mean that it comes from a sustainable farm, factory or resource. If we want to protect our planet we must become well - educated in that field.

Photo by Steven Mackaay, Flickr

Te z Was, które czytały poprzednie posty wiedzą, że byłam bardzo chora  w grudniu. Ze względu na to, że zaczęłam zwracać większą uwagę na stan swojego zdrowia, postanowiłam też zgłębić temat naturalnych i organicznych produktów.  Doszło do mnie ( i nie żebym nie wiedziałam o tym wcześniej). że słowa jak 'zdrowy', 'organiczny', 'naturalny' nie odnoszą się tylko do żywności. Jest całe mnóstwo firm, które produkują urbaniaprodukty do wyposażenia domukosmetyki, czy też zapewniają usługi, korzystając przy tym ze środków, które nie naruszają równowagi ekologicznej. 

Jestem ogromną zwolenniczką wspierania lokalnych firm i indywidualnych marek. Podczas szukania organicznych produktów, natknęłam się na grupę na Facebook'u Amsterdam Small Business Network (ASBN). Na stronie są listy ( w zależności od kategorii) małych przedsiebiorstw, które działają w obrębie Amsterdamu i okolicy. Sprawdziłam te, które naprawdę mnie interesowały i byłam w szoku, jak wiele z nich w sekcjach "o nas" pisze, że chce walczyć z masową produkcją i jak wielkie znaczenie ma dla nich jakość, poziom usług i ochrona środowiska. Jestem pewna, że widziałyście juz zdjęcie kosmetyków Simply Skin na Facebook'u, które zamieściłam wczoraj. Ta mała "fabryka piękności' produkuje ręcznie robione kosmetyki, w których już zdąrzyłam się zakochać  (recenzja jest dostępna tutaj).

Photo by Emma Black, Flickr

Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy z niektórymi z lokalnych przedsiębiorstw. Moim marzeniem jest, żeby dać nam wszystkim dostęp i informacje o produktach, miejscach i usługach, które są warte swojej ceny. Większość z nich nie reklamuje się jak duże firmy, dlatego mogą być one trudne w znalezieniu, ale postanowiłam podjąć się tego zadania i znaleźć je dla Was.

Tylko dlatego, że produkt ma na etykietce napisane 'organiczny/ ekologiczny/ naturalny' wcale nie oznacza to, że pochodzi z takiego miejsca (są na to przepisy, które mówią, że organiczny produkt wcale nie musi pochodzić z ogranicznej firmy). Musimy dobrze się oczytać w tym temacie, by być w stanie chronić naszą planetę i wspierać tych, którzy mają podobne podejście w tej kwestii.