Review Simply Skin * Recenzja Simply Skin

I'm fortune enough to belong to Facebook group "The expat women NL" like that's one of the ways to meet local female entrepreneurs. That's how I found Vivienne McAlister-Geertz, the owner of Simply Skin (click!)  . I went to her website a few times and finally decided to purchase some of the products. What I really like about the company and its concept is the commitment to health by producing hand-made and as pure as possible cosmetics. I struggle with a very sensitive skin and have been shipping cosmetics both from France and Scandinavia, but it takes sometimes very long until I get those items. I've been lucky enough to discover this local business with natural products. 

In the store, You can find shower and bath products, sets and cosmetics for feet, lips and facial moisturizers and accessories that may help You boost Your inner beauty. The great part is that the store isn't only limited to selling cosmetics. The founder really wants to get to know her clients and to help them taking care of themselves. There's a section on the website called "let's party!" where You will find out about beauty workshops and pamper parties. Isn't that great?

Contact with the company and the delivery were just amazing. I had to wait up to three working days (I ordered my cosmetics on Friday and got it on Tuesday), contacted Viv with some questions and received a response immediately. Moreover, I love the packing. All items are sold in those beautiful and glass-crafted jars that add them something really special and unique.

The overall impression of shopping, customer service and delivery is very good.

Let me introduce my new friends:

Mam o tyle szczęścia, że należę do grupy na Facebook'u 'The expat woman in NL', co pozwala mi na poznanie i spotkanie kobiet - przedsiębiorców. Tak właśnie znalazłam Vivienne McAlister - Greertz, właścicielkę Simply Skin (kliknij tutaj). Przejrzałam jej stronę kilka razy i wreszcie zdecydowałam się na zakup kilku produktów. To, co najbradziej podoba mi się w tej firmie to jej koncept i poświęcenie, jeśli idzie o zdrowie poprzez produkcję ręcznie robionych i naturalnych jak to tylko możliwe kosmetyków. Osobiście zmagam się z bardzo wrażliwą skórą i zazwyczaj (o ile nie zawsze) sprowadzam sobie kosmetyki z Francji, bądź krajów skandynawskich, ale zdarza się, że ich przesyłka trwa strasznie długo zanim dostanę zamówione kosmetyki do domu. Szczęściara ze mnie, że udało sie odkryć ten lokalny biznes z naturalnymi produktami jakim jest Simply Skin

.W sklepie znajdziesz kosmetyki do kąpieliprodukty i zestawy do pielęgnacji stóp, ust i twarzy oraz akcersoria, które pomogą Ci w pobudzeniu Twojego wewnętrznego piękna. Świetną sprawą okazuje się, że sklep nie ogranicza się jedynie do sprzedaży kosmetyków. Założycielce sklepu naprawdę zależy na poznaniu swoich klientów i pomocy w dbaniu o własne ciało. Na stronie internetowej znajdziesz sekcję 'let's party!', gdzie dowiesz się o organizowanych warsztatach i imprezach piękności. Czy to nie jest super pomysł?

Kontakt z firmą i dostawa były wspaniałe. Musiałam czekać na swoje kosmetyki do trzech dni, ale to tylko dlatego, że zamówiłam je podczas weekendu. Miałam kilka pytań, więc napisałam do Viv, która natychmiast mi odpisała. Co więcej, uwielbiam opakowania tych produktów. Wszystko jest sprzedawane w szkalnych i idealnie wykończonych słoiczkach, co dodaje im czegoś naprawdę szczególnego.

Ogólne wrażenie zakupów, dostawy i serwisu jest bardzo dobre.

Poznajcie moich nowych przyjaciół: 

If I like products, I stick to them no matter what. I'm totally in love with  Simply Skin . The texture is very different and each and every one of those cosmetics leaves a very silky layer on my body. When I was at the make-up school at the age of 16 the teacher said to never mix different brands to avoid mixing ingredients. That's the reason why brands produce all kind of cosmetics, it's only for marketing but also to prevent any skin damages.

In the box with my purchased cosmetics, I received a beautiful thank You note from Viv for buying cosmetics (so cute).

That's my second week of using all those cosmetics daily and I believe I have now an opinion about it and may write an honest review.

********************************************************************************************************

Jeśli lubię jakieś produkty to trzymam się ich bez względu na wszystko. Całkowicie zakochałam się w Simply Skin. Konsystencja kosmetyków jest bardzo inna od tych, które dotychczas znałam (coś jak mus, albo raczej... chmurka?) i każdy z tych produktów zostawia na skórze bardzo cienką i jedwabną warstwę. Kiedy byłam w szkole makijażu 'za młodu', naczyciel zawsze podkreślał, żeby nie mieszać kosmetyków różnych firm, ponieważ mogą wymieszać się składniki, które nigdy nie powinny iść razem w parze, To dlatego firmy kosmetyczne starają wypuszczać na rynek całe linie; nie chodzi tylko o marketing, ale  też o zapobieganie uszkodzeniom skóry.

W pudełku, które otrzymałam Viv zostawiła podziękowanie za zakup kosmetyków.

To już mój drugi tydzień odkąd stosuję wszystkie kosmetyki na co dzień i wierzę, że to pozwoli mi na napisanie szczerej recenzji na temat Simply Skin

.

Whipped Body Butter

(I have chosen Chocolate Indulgence) - the best body cream I have ever used. It leaves a thin layer on Your body that keeps Your skin smooth until the next day!!! The texture of the butter is some kind of mousse, but very rich tough and You don't need to apply a huge amount to moisture desired parts of Your body. It's not sticky and absorbs easily leaving You with a very smooth skin. Another great thing about this body butter is that it's allergen-free and the scent it's just awesome. Whenever I apply it on my body I get hungry.The body butter smells strong enough to notice it, but it's not too intensive. It turned out being the perfect solution for my dry skin.

Masło do ciała

( wybrałam czekoladowe) - najlepszy krem do ciała, jaki kiedykolwiek używałam. Pozostawia na skórze bardzo cieniutką warstwę, która ją wygładza, aż do następnego dnia!!!!!! Konsystencja tego kosmetyku to pewnego rodzaju mus, który jest bardzo bogaty mimo to. Nie musisz nakładać ogromnej warstwy kremu, żeby nawilżyć wymarzone części ciała. Kolejnym faktem jest to, że to masło jest bez alergenów (moja skóra nie będzie się czerwienić), a pachnie cudownie. Za każdym razem, kiedy nakładam go na siebie to robię się głodna. Zapach jest na tyle mocny, żeby go zauważyć, ale nie jest intensywny. Okazało się, że to najlepsze rozwiązanie dla mojej suchej skóry

Shower Ice Cream

 (I have chosen Mango and Japanese Plum) - that has been another great surprise. A shower mixture (again, it has this mousse texture) that cleanse Your body thoroughly, smells nice and leaves a very smooth layer on Your skin afterwards. I was a little bit worried in the beginning that the jar has been too small (125 ml) but You don't really have to scoop a huge amount of the product. The shower ice cream foams while cleaning Your skin. I do love it. I have been using it for two weeks now and not even 1/3 is gone.

Lody pod prysznic

(wybrałam mango i japońską śliwkę) - to kolejna śwetna niespodzianka. Mieszanka pod prysznic (i znowu pewnego rodzaju mus), która myje Twoje ciało dokładnie, pachnie znakomicie i pozostawia bardzo gładką skórę po użyciu. Na początku trochę się martwiłam, że słoiczek będzie za mały (125 ml), ale naprawdę nie trzeba aplikować dużej ilości produktu, a bardzo się pieni nawet po nałożeniu odrobiny na skórę. Uwielbiam to!!! po ponad 2 tygodniach stosowania nawet 1/3 nie jest jeszcze zużyta.

Spa relaxing foot set - the set includes (from the left) foot soak, foot butter and foot rub. For the foot maniac that I am that is the perfect beauty kit. It's been very hard for me finding good products for foot care. I have to look for them no more. The foot soak is a perfect idea for relaxation. Only two tea spoons are needed for a foot bath. It simply unwind Your feet. After that I have applied a very tiny amount of the rub on my feet. It left my skin with a very tiny and silky layer. I got rid of dead skin cells and it has soften my feet. Next, I have used the foot butter which is very rich (both in scent and texture). My feet are very smooth and silky again. My heels were a little bit dry but the dryness is gone. Moreover, I haven't expected such good results for (comparing to the quality) such a low price That's a perfect solution for those who want to show off with beautiful feet this summer.

Relaksujący zestaw spa do stóp - zestaw zawiera (od lewej na obrazku) sól do kąpieli stóp, masło do stóp i scrub do stóp. Dla maniaczki troski o wygląd stópek, którą jestem ja to idealny zestaw do pielęgnacji. Było dla mnie ogromnym wyzwaniem znalezienie dobrych kosmetyków, które działają kompleksowo. Okazuje się, że nie muszę już dłużej szukać. Sól do kąpieli to genialny pomysł na odrobinę relaksu (sól jest wymieszania z lawendą). Wystarczą dwie małe łyżeczki wsypane do bardzo ciepłej wody (kupiłam sobie miskę 40 cm x 40 cm do kąpieli stóp). Twoje stópki są w raju, gwarantuję. Na opakowaniu pisze, żeby moczyć nogi przez 15 min. Ja trzymałam swoje aż woda ostygła (chyba z 25 min?). Następnie, wymasowałam stópki w scrubie, który ściągnął martwy naskórek i wygładził skórę. Na koniec nałożyłam masło, które ma bardzo bogatą konsystencję i zapach. Moje stopy są teraz tak gładkie jak pupa niemowlaka. Nie oczekiwałam tak dobrych rezultatów po tak (porównując cenę do jakości) niskiej cenie. Moje pięty były trochę wysuszone i od dawna nakładałam na nie różne produkty, ale dopiero teraz są one idealnie gładkie i mięciutkie. Cały zestaw mogę świadomie polecić tym, które chcą popisać się tym latem pieknymi stópkami.

Lip butter

(that's actually a gift from Viv; I've got a chocolate strawberry flavoured lip butter) - the first lip cosmetic that works from the first moment. It's based on beeswax which softens Your lips immediately. While there's a cold and windy weather in Amsterdam I don't have to worry anymore about cracked lips and that happens to me during cold months. The lip butter isn't greasy and one layer applied on Your lips is more than enough. It smells yummy and doesn't cause any irritations since it's allergen-free.

Masło do ust

(to był właściwie prezent od Viv; dostałam masełko do ust o smaku czekoladowej truskawki) - to pierwszy balsam do ust, który działa natychmiastowo. Jest on na bazie pszczelego wosku, co zmiękcza skórę ust od razu. Podczas kiedy w Amsterdamie jest bardzo zimno, deszczowo i wietrznie, ja nie muszę już dłużej martwić się o spękane usta. Masło nie zostawia tłustej warstwy i jednorazowa aplikacja jest wystarczająca. Pachnie smacznie i nie powoduje żadnych podrażnień, ponieważ jest bez alergenów.

********************************************************************************************************

That's my beauty kit for now. I look much forward to trying other products of  Simply Skin. If You would like to invest in Yourself and get some natural and organic cosmetics I highly recommend contacting Vivienne. My skin looks and feels (silky, honestly) much better after only two weeks of using mentioned above cosmetics. Another issue for me is supporting not only sustainable companies but also females in businesses. I strongly believe that small business and women do a great job (not better than men but simply different) because they pay attention to the customer service, clients satisfaction and quality of their products.

One more thing Ladies, summer is coming so it's high time to take care of ourselves to look and feel fabulous (and not only during the sunny months but all year round)

I would like to thank Simply Skin and Vivienne for letting me use their cosmetics so I could truly experience them. 

To mój obecny zestaw do pielęgnacji. Nie mogę się doczekać na zastosowanie kolejnych kosmetyków Simply Skin. Jeśli chciałabyś zainwestować w siebie i wypróbować kilku naturalnych i organicznych kosmetyków to rekomenduję skontaktowanie się z Vivienne. Moja skóra wygląda lepiej i jest jedwabna w dotyku po dwutygodniowym stosowaniu wyżej wymienionych kosmetyków. Kolejną sprawą, ważną dla mnie jest wspieranie nie tylko firm, która stawiają na równowagę ekologiczną (nie naruszając jej), ale przede wszystkim kobiet, które prowadzą własne biznesy. Jestem przekonana, że małe firmy i kobiety je prowadzące dają sobie świetnie radę (nie są lepsze od mężczyzn, ale po prostu inne), ponieważ zwracają uwagę na obsługę klienta, satysfakcję i jakość sprzedawanych produktów.

Jeszcze jedno Moje Drogie, lato się zbliża, więc najwyższy czas wziąć się za siebie, żeby wyglądać bajecznie i zniewalająco podczas ciepłych miesięcy, a właściwie to przez cały rok.

Chciałabym gorąco podziękować Simply Skin i Vivienne za pozwolenie mi użycia ich kosmetyków, bym mogła je prawdziwie przetestować.