New Year * Nowy Rok

First of all, I want to thank You to all those of You who keep on coming back and reading my blog even though I have been much active recently. I hope You all enjoyed Christmas and New Year's Eve. I wish for You loads of wisdom and progress in 2015. Let's do things that make us happier and better each and every single day. May this be a time of growth and development, being bold and brave in each and every area of our lives.

I spent December (literally) at work. The end of the year is always very busy so that was the reason why I hadn't had much time to do anything. Hopefully, things will settle down for now and I'll be back to more stable schedule.

January is a period of celebrating the carnival and for me it's a time of birthdays (my sister, my best friend, my godmother and me were born in January). My best friend, Dominika is a true gift and blessing in my life and I can't even think of not having her in my life. We have been through so much for more than 20 years and she's been always by my side. If You are as lucky as I am by having a friend who is like Your family I suggest really investing in those kinds of relationships (quality over quantity). Since she follows that blog I'm not going to reveal what I'm giving her this year but would like to share with You all some lovely and elegant birthday gifts ideas for Your best friend.

Photos come from the Internet.

Po pierwsze, chciałabym gorąco podziękować wszystkim tym, które wracają i czytają mojego bloga, nawet jeśli ja sama nie byłam zbyt aktywna w pisaniu (zwłaszcza ostatnie dwa miesiące). Mam nadzieję, że wszystkie z Was spędziały Boże Narodzenie w prawdziwie magicznej i rodzinnej atmosferze, a Sylwester był udany. Życzę Wam wszystkim, aby 2015 był pełen mądrości i progesu. Róbmy rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy każdego dnia szczęśliwsze i lepsze. Niech ten rok będzie czasem rozwoju i wzrostu, bycia odważnymi w każdej kategorii naszego życia.

Grudzień spedziłam, dosłownie w pracy. Koniec roku jest zawsze zawalony pracą i to był powód, dla którego nie miałam zbyt wiele czasu na nic. Miejmy nadzieję, że rzeczy się poukładają, a ja sama wrócę do bardziej stabilnego grafiku.

Styczeń to czas świętowania karnawału i dla mnie, osobiście to czas urodzin (moja siostra, przyjaciółka, matka chrzestna i ja sama byłyśmy urodzone w styczniu). Moja najlepsza przyjaciółka, Dominika jest prawdziwym darem i błogosławieństwem w moim życiu i nie potrafię sobie nawet wyobrazić, że mogłabym jej nie mieć. Tyle przeszłyśmy przez ponad 20 lat (!!) - znamy się, dosłownie od pieluch i ona sama zawsze przy mnie była. Jeśli jesteś taką szczęściarą jak ja i masz przy sobie przyjaciela, który jest jak rodzina to sugeruję inwestowanie w takie relacje (jakość ponad ilość). Jako, że Dominika też czyta ten blog to nie zamierzam wyjawić, co jej w tym roku podaruję, ale chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na urodzinowy prezent dla najlepszej przyjaciółki.

Zdjęcia pochodzą z Internetu.

1. Jewellery / Biżuteria

Tej nigdy za mało :) Firmy jubilerskie będą pozbywać się świątecznych kolekcji, więc wyprzedaże dopiero się zaczęły. Możecie zerknąć na linie wiodących marek, żeby poszukać inspiracji i znaleźć coś podobnego u lokalnego jubilera.

Apart

Pierścionek srebrny z cyrkoniami

Ten Dominika już ode mnie dostała. Pierścionek podobny do tego, które księżna Kate dostała od księcia Williama.

Pierścionek srebrny z perłą i cyrkoniami

Coś dla wielbicielek pereł.

Kolczyki srebrne z bursztynem

Bursztynowe inspiracje

Naszyjnik z perłami

Perłowy naszyjnik dla prawdziwych elegantek

Zawieszka srebrna charms

Idealna zawieszka :)

W. Kruk

Karaibski bursztyn

Fioletowa cyrkonia 

Perła i bursztyn

 

Pandora

Bransoletka - baza (wraz z okazjami możesz kupować zawieszki)

Czarny onyks czyli odrobina klasy

Zawieszka na bransoletkę ze słowem dziękuję w ośmiu językach

Swarovski

Skórzana bransoletka - baza (sprzadana bez zawieszek)

Zawieszka na klucze wykonana z cielęcej skóry i kryształowych pereł

2. A handbag/ Torebka

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego to z pewnością pomocny będzie e-sklep

Etsy, gdzie nietuzinkowych torebek jest całe mnóstwo, kliknij tutaj.

Vintage Genuine GUCCI Bag Gucci Purse Italy Monogram

Gucci po okazyjnej ceneie

Vintage Japanese Kimono Bridal Clutch Bag Gold Purse

Jedwabna japońska kopertówka

Purse Organizer Handbag Bag Organizer Handmade / Khaki Black Plaid / Large 25x10cm

Organizer do torebki. Można zmieniać torebki, ile tylko się chce

3. A wallet / Portfel

Coś w pastelowych odcieniach, z klasycznym nadrukiem, albo z eleganckim wykończeniem jak na przykład koronka.

4. Spa voucher

Strony internetowe jak Gruopon oferują kupony w atrakcyjnch cenach. Wyjazd na weekend we dwójkę do spa może być idealnym pomysłem na oderwanie się od codziennego zgiełku.